250 x 250 Reklam Alanı

Android Oyuncusu takipçileri için farklı bir konu biçimiyle karşınızdayız. Bizim insanımız neden böyle ?

Konu içindeki makaleler :

  1. Bizim insanımız neden güvensiz
  2. Bizim insanımız neden nankör
  3. Bizim insanımız neden müsrüf
  4. Bizim insanımız neden gösteriş hastası
  5. Bizim insanımız neden kötülüklere hevesli

Bizim insanımıza neden güvenirmez ?

Artık öyle bir devirdeyiz ki kimse kimseye güvenmiyor acaba bu güvensizlik nereden çıkıyor ? Eski zamanlarda insanlar birbirlerine güvenirdi çünkü ozamanlar faşizm olayı pek yoktu. (Faşizm = kendinden başka kimseyi düşünmeyen insan biçimi) Ama ilerleyen zamanlarda sistem okadar kötüleşti ki insanlar faşist olmak zorunda kaldılar. Bunların en büyük nedenlerinden biride adaletin türkiyede pek fazla olmayışıdır.

Bir çocuk gece gündüz kpss ye çalışır ama emeginin karşılıgını alamaz. Görüyor ki istedigi yere girmek için okadar çabalayan çocuğun emekleri boşa gidiyor. Onun yerine torpilli birisi giriyor. Şimdi düşünün arkadaşlar bu çocuk bu haksızlıkları görünce faşist olurmu olmazmı ?

Ayrıca faşistlige insanı iten birçok durum vardır türkiyede bir kısıma yaşam çok kolayken bir kısıma ise yaşam çok zordur.

Faşist insana güvenilmez onlar kendilerini belli ederler bizim insanımızın çoguda faşist oldugundan dolayı insanlara olan güvenimiz yok olmaktadır.

 

Bizim insanımız neden nankör ?

Aslında içimizde nankör insan fazla yoktur ama nankörler herzaman karşımıza çıkmaktadır.Çogunun piskolojiside bozuktur. Bunu hikaye ile açıklamak istiyorum.

Ali insanlara iyilik olsun diye okul harclıgıyla meyve agacı fideleri almakta ve dikmektedir. Meyve agaçları 3-5 sene arasında artık tutmuş ve meyve vermektedir. Ali insanlara yaptıgı iyilikten okadar mutludur ki keşke nankör insanları hesaba katsaydı. Alinin bu güzel davranışını hiçe sayan insanlar agaçtaki meyveleri toplamak için agacı kesiyorlar. Şimdi soruyorum size böyle insanların oldugu bir ülkede Alinin agaç dikmesi nekadar mantıklı ? Aslında bir fidan dikmek çok Sevaptır ama hayatını hayvan olarak geçirmek istiyen insan sayısıda pek az degildir.

 

Bizim insanımız neden müsrüf ?

Ne yazıkki açım diyen insanların çöpe attıgı yiyeceklerle birçok insanın karnı doyar ama bizim insanımız herzaman iyisini istedigi için yedigi yemeklerede nankörlük yapmaktadırlar.

 

Bizim insanımız neden gösteriş hastası ?

Yemesinden içmesinden kısan ve 7.000tl lik iphone7 ile dolaşan insana rastlamak istiyorsanız sokaklarda gezmenizi tavsiye ederim. Evine halı almaktan çekinen insanlar üstlerinde en lüks marka kıyafetlerle sokaklarda gezmekten zevk alırlar. Hatta araba kiralayarak gezinmekten çekinmezler. Bunun bütün nedeni aslında GÖRMEMİŞ olmalarıdır. Parasının kıymetini bilmezler. (Bilmezler ki parası bittiginde başkalarına agız eyeceklerini) Kazancını etrafta sokaklarda yerler. Borç alır kafeye gider. Kredi kartıyla arabasına benzin atar gezer. Kredi çeker tatile gider. Şimdi bu tür insanlara ne yapmak gerek onuda sizlere bırakıyorum.

 

Bizim insanımız neden kötülüklere hevesli ?

Çünkü kötü olan şeyler herzaman şeytan tarafından bize iyi gösterilir. Allah yolundan giderseniz çok mutlu olursunuz ama bu yola girmemek için ısrar eden insanlar var.

Evlenme yerine zina yapmayı tercih eden toplum oldugu sürece başımızdanda pislikler eksik olmayacaktır. Aslında eski türk filmlerinde hep aklımıza bilinç altı sokuldu bu kötülükler. Komik gibi görünen pis sahnelere heveslendi insanlar. Ayrıca egitim seviyesi çok düşük hatta olmayan insanlar daha çok kötülüklere meyillidirler.

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı