250 x 250 Reklam Alanı

Çentikli ekranlar yoğun eleştirilerin ardından yerini farklı çözümlere bırakıyor olsa da Japon Sharp olayı biraz yanlış anlamış gibi gözüküyor. İşte çift çentikli ilginç tasarımıyla dikkat çeken Sharp Aquos R2 Compact özellikleri.

Çift çentikli Sharp Aquos R2 Compact neler sunuyor?

Tam ekran deneyimi Xiaomi Mi Mix ile popülerlik kazanırken Essential Phone ise hayatımıza çentikli tasarımları soktu dersek yanılmayız. iPhone X ile yaygınlaşan çentikli tasarım sevildiği kadar eleştirildi de.

Bunun sonucunda neredeyse tüm markalar çentik kullansa da bir yandan da alternatif aradılar. Ekrana gömülü parmak izleri ve ön kameralara ek olarak kızaklı sistemlerde bu doğrultuda ortaya çıktı.

Ancak Japon Sharp ise olaya çok daha farklı bir yaklaşım getirdi. Tüm markalar biraz mecburiyetten de diyebileceğimiz sebeplerden ötürü çentik kullansa da aynı zamanda alternatif geliştirmenin yolunu aradılar.

Aquos serisi telefonlarla çerçevesiz telefonlara ilk ışık yakan marka olan Sharpise hem kamera hemde alt tarafta yer alan parmak izi okuyucusu için çentik yaparak tüm dikkatleri üzerine topladı.

Simetri hastalarının pek hoşuna gitmeyecek bu tasarımla birlikte 5.2 inçbüyüklüğünde 2280x1080p 120 Hz ekran kullanılmış. Gücünü Snapdragon 845işlemcisinden alan modelde 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama birimi mevcut.

22.6 Megapiksel arka ve 8 Megapiksel ön kameranın yer aldığı Aquos R2 Compact, 2500 mAh bataryadan gücünü alıyor. 131×64×9.3 mm boyutlarında ve 135 gram ağırlığındaki akıllı telefon Android 9.0 Pie ile çalışıyor.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı