250 x 250 Reklam Alanı

Dünyayı zombiler ele gecirseydi resimiZombiler artık hayatımızın bir parçası oldu. Hayatımızın tanınmış  bir parçası  olan zombiler kimi bir bilgisayar oyunu , kimin bir film sahnesinde yer almaktadır. Genelde laboratuvarlarda üretilen tehlikeli virüsler  , kötü adamlar veya Bir kaza sonucu dünyaya yayılmaktadır. Bu virüsler insanların vücudunu ele geçirmektidir. Insanların vücudunu ele geçiren bu virüsler sağlıklı insana saldırmakta ve onlari yemektedir. İşte bizim bildigimiz zombi  budur. Bu konumuzda dünyayı zombiler ele geçirse nasıl bir kaçış planı uygularız veya Kendimizi nasıl koruruz bunu tartışacağız. Bu konunun amacı hayal gücünü geliştirmek ve mantıksal yapacaklarımızın ne gibi sonuçlar doğuracağını anlatmaktır.Androidoyuncusu.org sitemizi takip eden küçük ziyaretçimizin hayata bakış açısı değiştirmek için açtığımız en büyük konumuz olacaktır.

Zombilerden bir eve sığınmak

Zombinin eviZombi filmi veya oyunlarında genelde ana karakterimiz bir eve sığınmaktadır. Dünyayı zombiler ele geçirdiğinde sizde bu düşüncedeyseniz üzülüyorum ki hayatta kalmanız tamamen bir şans meselesi.Öncelikle mantıksal olarak düşünürsek evde tek kişi iseniz uyudugunuz zamanda zombileri tespit edecek bir makinanın olması gerekiyor. Ama biliyorsunuz ki her makina sürekli çalışacak diye bir kuralı yok.Belli bir süre sonra doğal olaylardan bu makinada bir hata oluşacaktır. Bundan dolayı etkisiz hale gelen bu makina sizi Zombilere Karşı uyaramayacaktır. Bundan dolayı bu planınız geçicidir.Gece nöbet tutup Gündüz zombiler çıkamadığı için uyuyabilirsiniz Ama ne yazık ki bu planınızda geçicidir. Gece nöbet tuttuğunuz zaman evinize farkında olmadan bir zombi girebilir. Çünkü insanoğlu gece çalıştığı zaman verimli olamaz. Ondan dolayı Gündüz uyuduğumuzda evinizin karanlık köşeleri olacaktır. İşte ben buna sessiz ölüm derim.

Yer altında olan bir sığınak bulabilirsiniz. En korunaklı görünen yeraltı sığınakları bile büyük sorunlar çıkartabilir. Yağmur ve nemden dolayı oluşan duvardaki çürümeler size büyük sorunlar yaratacaktır. Ayrıca yer altında olduğumuz için güneş olmayacaktır. Bundan dolayı yer altı karanlık olduğu için veya karanlık olacağı için herhangi bir oksijen üretecek ağaç olmayacaktır. Bundan dolayı içerideki oksijen ihtiyacınızı dışarıdan karşılamak zorundasınız. Ne yazık ki arkadaşlar havalandırma borusu bile büyük bir risk. Havalandırma borusunu keşif eden zombiler siz orada rahat bırakmayacaklardir. Kısacası içeri zombiler geldiğinde güvenli sandığınız yer Aslında size fare kapanı olacaktır. Fare de siz oluyorsunuz.

Zombilerden araba ile kaçmak 

Öncelikle last empire war z oyunu gibi olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Ne yazık ki arabanızın yakıtı en büyük sorunlardan biri ve buna arabanızın yıpranma payını da ekleyelim. Arkadaşlar ne yazık ki sadece kullandığınız araba yıpranmıyor. Doğal olaylardan dolayı dışarıda kalan bütün arabalar yıpranır. Sadece araba için değil bütün eşyaları için geçerlidir. Arabamızın motor ömrü bittiğinde aradan en az bir sene geçmiş olacak. Bu bir sene içinde dışarıda kalan araçların aküleri bitmiş olacaktır. Bir erkek için kolay görünen bu iş bayan için tam bir problemdir. Ayrıca arabanızdan ayrıldığınız zaman bir risk içinde olacaksınız. Sadece Aracınız bozulduğunda değil Gıda ve temel ihtiyaçlarınızı karşılamanız içinde arabanızdan ayrılmak zorunda kalacaksınız. Zombi filmlerinde gördüğünüz gibi arabalarda gezen kişiler bilmediği ortamlarda aracından ayrılmakta ve Gıda ve ihtiyaçlarını bilmedigi ortamlarda karşılamaktadır. Evet arkadaşlar bu ortamlarda da kapan içinde Gezmiş olacaksınız. Saldırının nereden ve nasıl geleceğini tahmin etmeniz imkansız.Belki bir tır tutabilir tırın kasasında organik olarak bitki yetiştirebilirsiniz Bu da dediğim gibi geçici bir çözüm olacak.

Askeri bir üste sığınmak 

Evet arkadaşlar Bu da çok güvenli gibi görünebilir ama ne yazık ki çok güvenli değildir. Özellikle de bayanlar için. Askeriyenin sizden beklentileri olacaktır.Asker olarak katılmanız nöbet tutmanız ambarga işlerini yapmanız istenecektir. Kısacası Güvenliğiniz için özgürlüğünüzü ve canınızı tehlike atıyorsunuz. En büyük sorun ise askeriyeye bulaşan bir zombi virüsü bütün içindeki insanlarla kısa sürede ulaşacaktır. Yeraltı sığınağında dediğim gibi fare kapanında sıkışmış vaziyette olacaksınız. Eğer bir gemide askeri üstte sığınacaksaniz ne yazık ki geminin de yakıtı bir süre sonra bitecektir. Bu da karadan yakıt temin etmeniz anlamına geliyor. Karaya indiğinizde gene de askerlikte olduğu gibi bu gruba yeni katılanlar riskleri almak zorundadırlar.

Bu konumuzun devamını getireceğiz konumuzu takip etmeye devam ediniz.

Bu konunun devamında

Zombilerden bir Kaçmak için bir adaya sığınmak

Ve devamı başka başlıklar gelecektir.

 

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı