250 x 250 Reklam Alanı

Yeni nesil Galaxy S9 ve S9+ sahipleri uzun bir süredir Android Piegüncellemesinin yolunu gözlüyordu. Yine aynı şekilde uzun süredir devam edecen “Galaxy S9 Android Pie ne zaman çıkacak?” sorusu da cevap buldu. 2018’in artık geride kalmaya başladığı Aralık sonunda Samsung, yeni Android sürümünü kullanıcılarla buluşturdu.

En son Kasım ayında Android Pie Beta 3 güncellemesini yayımlayan şirketin, yeni güncellemeyi 2019 başında Galaxy S9 modellerine dağıtması bekleniyordu. Akıllı telefon sahiplerini daha fazla bekletmek istemeyen Samsung, takvimini hayli öne çekmiş gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S9 Android Pie güncellemesi neler sunuyor?

SamMobile‘ın haberine göre, güncelleme şimdilik kararlı versiyonuyla Almanyaiçin sunulmuş durumda. Türkiye ve diğer bölgelerde ise şimdilik yayımlanmadı. Almanya burada bir pilot ülke gibi görülürken, oradaki geri dönüşler doğrultusunda 2019’un hemen başında ülkemiz ve diğer bölgelere de güncelleme dağıtılacak.

S9 ve S9+ üzerinde G960FXXU2CRLI ve G965FXXU2CRLI adıyla gelen Android 9.0 Pie güncellemesi,  çok daha akıcı bir deneyim sunmasının yanı sıra, One UIarayüzü ile beraber sunuluyor. Güncellemeyi indirdikten sonra, birçok Samsung servisi de ayrıca güncelleme alarak, yeni sürümlerine yükseliyorlar.


Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı