250 x 250 Reklam Alanı

Ekim ayında kullanıcılar ile buluşturulan Pixel 3 ve Pixel 3 XL‘ün en çok merak edilen detayı kamerasıydı. Zira, günümüzde üç ve hatta dört arka kameralıtelefonlar bulunurken, Google tek arka kamera ile rakiplerine meydan okuyor.

Teknolojik cihazların kameralarını detaylı inceleyerek değerlendiren DxOMark’ın verdiği puanın detaylarına geçmeden önce, Google Pixel 3 kamera özelliklerini kısaca hatırlayalım. Arka kısımda kısmında 12.2 Megapiksellik tek kamera var.

Google Pixel 3 DxOMark puanı açıklandı!

12.2 Megapiksel çözünürlüğündeki arka kamera, f/1.8 diyafram aralığına sahip. OIS ve Dual Pixel PDAF ile güçlendirilen bu geniş açılı kamera, 4K çözünürlükte 30 fps, Full HD çözünürlükte ise 120 fps video kaydı gerçekleştirebiliyor.

Cihazın ön tarafına geçtiğimizde ise 8 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.8 diyaframa sahip geniş açılı ana kameraya, yine 8 Megapiksel çözünürlüğünde olan f/2.2 diyaframa sahip ultra geniş açılı ikinci kamera eşlik ediyor.

DxOMark, Google Pixel 3’ün kamerasına 101 puan verdi. Fotoğraf konusunda 103 puan alan kameranın video çekimi konusunda elde ettiği puan ise 98 oldu.

Böylece Google’ın yeni amiral gemisi, yüksek beklentilerin aksine DxOMark’ta sekizinci sırada kendisine yer buldu. iPhone XR, Huawei P20 ve Xiaomi Mi Mix 3, Google’ın amiral gemisini geride bırakan telefonlardan bazıları.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı