250 x 250 Reklam Alanı


Bir doktor herhangi bir yetişkin insanın vücut yapısından söz ettiği zaman, onun katılımsal Nitelikler ve o   çağa  kadar karşılaştığı çevre etkileri sonucu olan o andaki vücut özelliklerini ve durumunu kastediyor demektir.

Vücut yapısını konu edinen doktor, söz konusu kimsenin mikroplara , diğer rahatsızlıklara karşı tutumunu, tepkilerini, güç, direniş ve uyumlarını da hesaba katacaktır. Örneğin bazı Kimselerde  katılım nedenleri Dolayısıyla belirli hastalıklara karşı eğilim, Hiç değilse uygun bir  bünye  vardır. doktorlar deneyleri sonucu bazı vücut yapılarından, insanların fizik dış görünüşlerinden bu tür eğitimleri, Hatta belirgin karakterleri anlayabilirler.
buna ilişkin olarak profesör Kredscmer Tarafından geliştirilmiş yöntem, vücut yapısının genel bir bakışla  üç tip halinde sınıflandırabileceğini belirtir.  bu tipler, Dış görünüşe göre bir piknik, 2 atletik ve 3 leptosom  Tiplerdir.

piknik  tipte dış görünüş topludur. söz konusu kimse iyi beslenmiş ve parlak tenlidir. fakat kemik yapısı Narin kaslar yumuşaktır. vücut oranları uyumlu, burun etli, profil yumuşak Çizgilidir. sakal ve vücut tüyleri sıktır ama saç dökülmesi eğilimi vardır. Atletik tip  zayıftır. omuzları geniş yapısı adalelidir.  Kaçalar dar ,  bacaklar incedir. kemik yapısı kalın, kaslar  kuvvetlidir. çene çıkık yüz çizgileri Keskin serttir.

leptosom  tip ince uzun uzuvlu  göğüs kafesi dar kemikleri kasları derileri ince olur.  Başı küçük Burunu uzundur.

dış görünüşlere uygun olarak kişinin karakterleri de ayrıcalıklar gösterir. piknik tipler coşkulu ve hüzünlü olarak değişik gösterirler. Leptosom tipler ise şizofreniye eğilim taşır.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı