250 x 250 Reklam Alanı

Google Pixel 2 ve Pixel 3 gibi modeller yazılımın gücünden faydalanarak tek kamera ile çok iyi seviyede fotoğraflar çekilebildiğini kanıtlarken, son yıllarda akıllı telefon üreticileri özellikle üst seviye modellerinde kamera sayısını artıyor.

Bu kapsamda geçtiğimiz ay tanıtımı yapılan Samsung Galaxy A9 dünyanın ilk dört arka kameraya sahip akıllı telefonu olurken, LG’nin 16 kameralı bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını kısa bir süre önce sizlere duyurmuştuk.

LG 16 kameralı akıllı telefon geliştiriyor!

Bu iddialar patentin alınması ile doğrulandı. Bir telefonun arka tarafında 16 kameraya neden ihtiyaç duyulur? bu başlı başına büyük bir tartışma konusu, ancak LG bunları bir arada tutmak için kare şeklinde bir tasarım kullanıyor.

Yani 4×4 şeklinde aynı alan içerisine 16 adet kamera sensörü yerleştirilecek. Bu sayede her kamera sensörü  sahneyi farklı açıdan görebiliyor. Yüksek sayıdaki kamera ile bir fotoğrafı çekmeden önce arka planı doğrudan değiştirmenin ve 3 boyutlu fotoğraflar çekmenin oldukça kolay hale getirileceği belirtiliyor.

Tabi, LG’nin patenti alması böyle bir telefonun tanıtılacağını garantilemiyor. Daha önce firmaların bu tarz ilginç fikirlerin patentini aldığını, ancak son kullanıcı için geliştirdiği ürünlerde kullanmadığını defalarca kez gördük.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı