250 x 250 Reklam Alanı

Önümüzdeki salı günü Qualcomm, ‘Snapdragon Teknoloji Zirvesi‘nin üçüncüsünü Maui‘de gerçekleştirecek. Yeni nesil 5G bağlantısı, yakın zamanda Amerika‘da uygulanmaya başlanacak. Ancak Qualcoom, bunun öncesinde kamuya açık, büyük bir test gerçekleştirmeyi planlıyor.

Qualcomm’un 5G testi, yapılanların en büyüğü!

Önceden de sizlerle paylaştığımız gibi, AT&T çok yakın zamanda 5G hizmetini başlatmayı hedefliyor. Servis sağlayıcısının 2018 sonuna kadar 12 şehirdesunmayı hedeflediği hizmet, ilerleyen zamanlarda kapsam ağını hızlıca genişletecek. Ancak bu gerçeğe rağmen, 5G’nin kullanıcılara ne sunacağına dair, halen tam bir fikir yok.

Bu durum, önümüzdeki hafta değişecek. AT&T ve Verizon, önümüzdeki hafta Qualcomm’un etkinliğinde, gerçek bir 5G şovu yaşatacak. Ayrıca Qualcomm’un 5G telefonlarda çalışmak üzere tasarladığı, yeni işlemcisini de tanıtmasını bekliyoruz. Amerika’da yakında başlayacak olan 5G hizmeti her ne kadar kullanıma açık olsa da, henüz kullanım için yeterli cihaz bulunmuyor.

Sağlayıcıların destek verdiği cihazlar henüz bir elin parmak sayısından az. Verizon şimdilik Moto Mod desteği ile birlikte Moto Z3 cihazını desteklerken, AT&T’nin desteği ise bir mobil hotspot cihazı ile kısıtlı. Eğer daha özel veya başka cihazlarla 5G bağlantısı kullanılmak istenirse, 2019 yılının ikinci çeyreğibeklenmek zorunda kalınacak. 2019 ikinci çeyrekte, 5G destekli telefonların ilk dalgasının gelmesini bekliyoruz. Öte taraftan söylentilere göre Apple, 5G destekli bir iPhone’u 2020 yılından önce piyasaya sürmeyecek.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı