250 x 250 Reklam Alanı

İkinci el telefon alacaksınız ve bu telefon daha önce rootlanmış veya şu anda rootlu durumda. Tabiyikide insanın içinde bir kuşku doguyor acaba almalımıyım diye ?
Rootlanmış telefon almanız durumunda karşınıza çıkacak sorunları paylaşalım.

  1. Root atılmış telefonlarda donanımsan sorunlar çıkacaktır ( Overclock yapılması donanım zorlanması durumunda ilerde olacak donanımsal bozulmalar. Biliyorsunuz ki telefonlar bilgisayarlar gibi degildirler ondan dolayı 1 mikroişlemci bozulması durumunda kaldırın çöpe atın.)
  2. Yazılım %100 çökecektir. (Rootlanmış telefonların yazılımlarına ölü yazılım olarak bakabilirsiniz. Çünkü rootlama yapan kişiler kim bilir neler kullanmış neler yapmıştır ondan dolayı telefon bir süre sonra çökecektir.)
  3. Rootlanmış telefonlara daha önce romda yüklenmiştir ve bu telefon hafızası için pek sağlıklı bir durum degildir. Hafıza chipinin üstünde oluşan küçük bir sektör bozuklugu telefonu çöpe atmanızı sağlayacaktır.
  4. Yanlış bilgilendirme ( Fazladan hafıza gösterimi , fazladan ram gösterimi ve farklı marka işlemci gösterimi hatta kamera uygulamasında bile 5 megapixellik kamera 13 megapixel olarak gösterilebilir.)

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı