250 x 250 Reklam Alanı

Android oyuncusu takipçileri için güzel bir konuya karşı karşıyayız konumuz Samsung Galaxy Ace telefonudur. Oldukça eski ve telefon olmasına rağmen günümüzde hala kullanılıyor ve tercih edilen telefonlardan biri Galaxy Ace .

 

Öncelikle telefonun sistem özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

Telefonun 3.5 inç ekran boyutu vardır.

800 mghz hızında tek çekirdek işlemcisi ne yazık ki günümüzdeki herhangi bir uygulamalar için yeterli değildir ondan dolayı genel oyunlar Angry Birds Temple Run Clash of Clans gibi oyunları bu telefonda oynayamazsınız.

Yaklaşık olarak 240 megabayt Remi olan bu telefonda ne yazık ki en kötüsü Android 4 işletim sisteminin gelmemesidir. Android 2.5.6 sürümünde kalan Galaxy Ace telefonu günümüzde konuşma WhatsApp Facebook Lite gibi uygulamalarla hayatını sürdürmeye devam etmektedir. Ayrıca yeni sürüm Chrome Mozilla Opera gibi web tarayıcılarıda Galaxy Ace telefonu oldukça zorlamaktadır.

Telefonun günümüze kullanabilen en güzel özelliği kamerasının 5 megapiksel olmasıdır O da günümüz için yeterli değil ama babaanne yada büyükbaba telefonu için uygun bir telefon.

Galaxy Ace in bize sunduğu bir dez avantaj ise hafızasının 128 megabayt olması ve 8 GB üstü hafıza kartını desteklememesi.

Android telefon kullanıcıları En büyük hatayı hafıza kartını dahili olarak Yani kısacası Telefona hafıza kartını birleştirme olayını yaparak Kendini Bile kaldıramayan telefonu çöp durumuna getirmektir.

Bu telefonda hafıza kartını dahili olarak kullansanız telefon zaten uygulamaları açarken zorlanıyor Bir de hafıza kartından nasıl açacak ki uygulamaları.

Telefona root atsanız ne işe yarayacak.

Bu telefona neler yapabilirsiniz

Fotoğraf kamerası iyi olan bu telefonla güzel hatıra fotoğraflar çekebilirsiniz

Eski sürüm Temple Run ve offline olan İnternet gerektirmeyen uygulamaları veya oyunları kullanabilirsiniz.

Samsung Ace telefonunda Android 4 Hatta 5 lolipop Hatta Android 6 marshmallow olan modifiye edilmiş rom’ları kullanabilirsiniz ama bu rom lar ne kadar sağlıklı acaba.

Ayrıca sizin Android 4 olarak gördügünüz rom Aslında 2 icestream dir.

Yani kısacası aldatan rom

 

 

Şu anda günümüzde telefonum ikinci el fiyatı 50-95 tl arasıdır. En büyük sorunlardan biri ise bu telefonun yan ürünlerinin Yani kısacası Çin malı Galaxy Acelerin piyasada orjinalinden çok olmasıdır.

 

En kısa olarak anlama yöntemi kamerasıdır. Kamerayı açtığın zaman ben Çin üretimi telefonum der.

 

Piyasada 2 tür galaxy ace vardir

S5830

Ve s5830i

Arkadaşlar i serisinde işlemci mimarisi farklı ve ekran kartı yoktur ondan dolayı 58 30 dan daha düşük performanslı ve ağır başlıdır.

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı