250 x 250 Reklam Alanı

Samsung Galaxy S10 ile ilgili her geçen gün yeni bir detay gün yüzüne çıkıyor. Bugün yaşanılan gelişme ile birlikte oldukça merak edilen Samsung Galaxy S10 tasarımı patent üzerinde detaylandırıldı!

Samsung Galaxy S10 tasarımı detaylandırıldı!

Son zamanlarda gündemi bir hayli meşgul eden Galaxy S10 haberlerine bir yenisi daha eklendi. Bildiğiniz üzere Samsung, geçtiğimiz hafta düzenlemiş olduğu konferans ile birlikte yeni nesil telefonlarında kullanacağı çentikli ekran tasarımlarını lanse etmişti.

Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz üzere S10 modelleri Infinity-O adı verilen ekran tasarımıyla bizleri karşılayacak. Bu durum hakkında yayınlanan rapora göre, Samsung Galaxy S10 tasarımı neredeyse belli oldu diyebiliriz.

12 adet ekran tasarımın yer aldığı bu patent üzerinde, birbirinden farklı ekran şekilleri bizleri karşılıyor. Bu ekranların kimi kavisli bir yapıya sahipken kimi modellerde ise sadece köşelerin yuvarlatıldığını görüyoruz.

Yukarıdaki galeride de görebileceğiniz üzere, S10 ve S10 Plus’ın büyük olasılıklaF ve C modellerinden oluşan bir kombinasyon şeklinde karşımıza çıkacağı özellikle belirtiliyor.

Buna göre, Galaxy S10 ekran tasarımı kavisli bir yapıya sahip olacak. Bu ekranın sol üst köşesinde ise, ekranın içine gömülecek bir kamera sensörü bizleri karşılayacak.

Bildiğiniz üzere daha önceden de paylaşmış olduğumuz haberlerde, uygun fiyatlı S10 modelinin ekranın diğer iki modele kıyasla daha farklı olacağını belirtmiştik. Raporlardaki bilgileri bir araya getirdiğimizde ise S10 Lite modeli düz bir ekran paneline sahip olduğunu yeniden görmekteyiz. Söz konusu bu ekran tasarımı ise hemen yukarıda yer alan Model A olacağını da belirtelim.

Tüm bunların haricinde ise S10 Plus modelinde yer alacağı kesinleşen üçlü kamera kurulumunu ve 8 nm Exynos 9820 işlemcisini besleyecek olan bataryanın da boyutu sonunda belli oldu. Aktarılan bilgilere göre Samsung’un yeni amiral gemisi 4000 mAh büyüklüğündeki bir bataryadan gücünü alacak.

Kutudan Android 9.0 Pie güncellemesiyle çıkacak olan Samsung’un yeni amiral gemileri, One UI arayüzle de kullanıcılara bambaşka bir akıllı telefon deneyimi yaşatacak.

Söz konusu telefonlar 25 Şubat‘ta başlayacak olan MWC 2019 etkinliğinde boy gösterecek. Peki siz, Samsung’un yeni ekran tasarımlarını nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından aktarabilirsiniz.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı