250 x 250 Reklam Alanı

Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia XZ4 yıllardır beklenen tasarımsal değişikliğe ve üç arka kameraya ev sahipliği yaptığı için heyecanla bekleniyor. Bunun yanı sıra Japon teknoloji devinin tanıtacağı telefonlardan birisi de, Xperia XA3.

Uzun süredir sızıntılar ile gündemden düşmeyen Xperia XA3 modelinin tasarımı ortaya çıktı. Sızdırılan görseller düşünülenin aksine Xperia XA3’ün, Xperia XZ4 ile aynı en boy (21:9) oranına sahip bir ekran ile geleceğini gözler önüne serdi.

Sony Xperia XA3 tasarımı ortaya çıktı!

Görselleri incelediğimizde cihazın arkasında yatay bir şekilde konumlandırılan çift kamera yer aldığını görüyoruz. Orta kısıma yerleştirilen bu kameranın hemen üstünde LED flaş yer alıyor. Alt tarafta ise NFC ve Sony logolarına yer veriliyor.

Ekran boyutu netlik kazanmazken, sızıntılar 6.5 inç büyüklüğünde 1080×2560 piksel çözünürlüğünde bir ekranın yer aldığı yönünde. 21:9 formatındaki bu ekranın üst kısmına tek el ile kullanımda ulaşmak oldukça zor olacaktır.

Sony’nin bu yeni akıllı telefonu Qualcomm’un Snapdragon 660 işlemcisinden ve 6 GB RAM’den güç alacak. 14 nm fabrikasyon süreci ile üretilen SD660, 1.95 GHz > 2.2 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci.


Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı