Katlanabilir telefon, yıllardır haberlerini gördüğümüz fakat halka açık hiçbir gelişmenin duyurulmadığı bir alandı.  Fakat, Samsung ve Flexpai’nin yapmış olduğu hamleler sonucu katlanabilir telefon modelleri yakın zaman içerisinde hayatımıza girmeye hazırlanıyor.

Bildiğiniz üzere Samsung ve Huawei’nin haricinde bir diğer katlanabilir telefon geliştiren üretici ise Xiaomi. Daha önceden aktarmış olduğumuz haberlerde Xiaomi’nin bir katlanabilir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığını siz değerli okurlarımıza aktarmıştık. Bugün ise, söz konusu Xiaomi katlanabilir telefon çalışırken görüntülendi.

Xiaomi katlanabilir telefon çalışırken görüntülendi!

Teknoloji basınının güvenilir kaynaklarından biri olan Evan Blass tarafından aktarılan bilgilere göre, Xiaomi‘nin katlanabilir telefon modeli gözler gözler önüne serildi.

Evan Blass‘ın Twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşıma şöyle bir bakacak olursak, söz konusu katlanabilir akıllı telefonun MIUI 10 arayüzü ile birlikte çalıştığını görmekteyiz.

Bununla birlikte ayrıca 20 saniyelik videoda da ekranın nasıl katlanıp akıllı telefon formuna dönüştürüldüğü de gözlemleniyor. Katlandığı zaman her iki tarafından da kavisli bir ekrana sahip olan, Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu hakkında henüz resmi bir açıklamanın yapılmadığını da özellikle belirtelim.

Evan Blass ise söz konusu bu videonun gerçekliği konusunda emin olmadığını da özellikle belirtti. PhoneArena’da yer alan bir habere göreyse daha önceden OnePlus 6T ile yapmış olduğu isabetli sızıntılar ön plana çıkan Ishan Agarwalise, söz konusu telefonun videosunu kendisine Xiaomi’ye yakın olan biri tarafından gönderildiğini de özellikle belirtti.

Fakat, halen ortada resmi bir açıklama olmadan söz konusu bu durumun doğruluğu hakkında tartışmak pek doğru olmayacaktır. Peki, siz katlanabilir telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından aktarabilirsiniz.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı