250 x 250 Reklam Alanı

Ekran içinde parmak izi okuyucusu teknolojisi, pek çok marka tarafından kolayca benimsendi. Markalar yeni ürünlerinde, özellikle üstsegmentlerde bu teknolojiye yavaş yavaş yer vermeye başladı. Ekran içinde parmak izi teknolojisi, halen kusursuz olarak işlemiyor. Xiaomi, bazı eksiklikler için adım attı. Xiaomi’den ekran içi parmak izi için bazı geliştirmeler geliyor.

Xiaomi’den ekran içi parmak izi için yeni adım!

Xiaomi, ekran içi parmak izi okuyucusu konusunda, rakiplerindenbiraz daha gerisayılabilir. Diğer markalarda bu teknolojiye sık sık yer verilirken, Xiaomi biraz daha kısıtlı olarak kullanıyor. Yine de ileri dönemler için kullanacağı teknolojinin geliştirilmesi için önemli adımlar atıyor. Ekran içi parmak izi sensörlerinde en önemli sorunlardan birisi, belirlenmiş küçük bir alana tabi kalmanızdır. Bu alanı ezberlemek zor olduğundan, öncesinde cihazınızı dokunarak uyandırmanızgerekiyor.

Xiaomi CEO’su Lin Bin, yaptığı paylaşımda bu durumun önüne geçmek için çalıştıklarını belirtti. Bin, daha büyük bir alanda parmak izi için ayrılmış küçük dar bir alan olmadan, parmak izinin okutulabileceğini belirtti. Kullanıcı deneyimi için çok önemli olan bu gelişmenin, ne zaman kullanılacağı ile ilgili bir açıklama yapmadı. Bu teknoloji için ayrılan alanın 25 x 50 mm boyutlarında olacağı da belirtilenler arasında.

Xiaomi, bu özelliğin duyurusunu yapan ilk şirket değil. Vivo ve Samsung gibi şirketler de daha önce benzer teknolojilerin duyurusunu yapmıştı. Ancak halen bu teknolojiyi cihazlarına uyarlayan bir şirket bulunmuyor. Bununla birlikte uyarlanacak alanın boyutuyla ilgili bilgi veren ilk şirket de Xiaomi olmuş oldu.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı