250 x 250 Reklam Alanı

Daha önce yazdığımız yazılarımızda Huawei Mate 20 Pro‘nun farklı özelliklerinden sizlere bahsetmiştik. Kirin 980 ile beraber yetenekleri artan yapay zeka ünitesi günlük hayatta birçok yeni kullanım alanı kazandı. Huawei HiVision özelliği sayesinde akıllı telefonunuzu kullanarak yediğiniz yiyeceklerin kalorisini bile hesaplayabiliyorsunuz.

HiVision sayesinde kare kod okuma, çeviri yapabilme, alışveriş ve tanımlama olmak üzere dört farklı alana sahibiz. Bu dört farklı yetenek arasında “tanımlama” hemen ön plana çıkmayı başarıyor.

HiVision kullanarak yiyeceklerin besin değerini saptamak

Menü üzerinden tanımlama seçeneğini seçtiğiniz zaman telefonun ana kamerası,yapay zeka desteği ile beraber çevrenizi analiz etmeye başlıyor. Bu alanda yiyeceklerin üzerinde kamerayı getirdiğinizde artık bu yiyeceklerle ilgili detaylı bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Bu bölüm iki farklı aşamada işliyor; Yiyeceğin kalorisini saptama ve AR kullanarak bu bilgileri size aktarma. Mate 20 Pro‘nun bu yeteneği sayesinde, cihaz IoT tarafında da hayli önemli bir konuma yükseliyor. İnternet üzerinden çektiği bilgilerle size meyveler, sebzeler ve yemekler hakkında bilgiler vermesi, mutfak için Mate 20 Pro’u özel bir cihaz yapıyor.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı